ФЕНОМЕН САМОДОСТАНОСТІ ОСОБИСТОСТІ У КЛАСИЧНІЙ ПСИХОЛОГІЇ

Понеділок, 12 червня 2017 23:14 Автор 
Переглянуто 264 разів

4 коментарі

 • Коментувати Співак Любов Миколаївна Неділя, 25 червня 2017 13:22 Автор Співак Любов Миколаївна

  Дякую, шановній Нелі Іванівні, за започаткування наукового дослідження, присвяченого надзвичайно цікавій і недостатньо вивченій у сучасній вітчизняній психології проблемі!
  На увагу заслуговує позиція автора щодо розуміння психологічної сутності феномена "самодостатність", як природної властивості особистості, з одного боку, та як безперервного процесу становлення якісно своєрідних властивостей у неї (особистості), з другого.
  Водночас цікаво, чи можна виокремити у цьому процесі віковий період, що є сенситивним для розвитку самодостатності особистості?

 • Коментувати Алєксєєва Юлія Аркадіївна П'ятниця, 16 червня 2017 22:21 Автор Алєксєєва Юлія Аркадіївна

  Дякую автору за актуальну та змістовну статтю. Бажаю успіхів у подальшому дослідженні!

 • Коментувати Бігун Неля Іванівна Четвер, 15 червня 2017 12:50 Автор Бігун Неля Іванівна

  Дякую за цікаві та доречні запитання. З Вашого дозволу, розпочну з другого. Проблема самодостатності особистості є однією з найбільш актуальних проблем наукового пошуку в Європі, США. Про це можемо судити з огляду на аналіз публікацій науковців цих країн за останні 5 років.
  Щодо другого Вашого запитання: ми не говоримо про буквальну проекцію. Погоджуємося, що такий підхід недоречний. У статті ми звертаємося до аналізу особливостей презентації цього феномена у працях психологів-класиків в контексті визначення теоретичних засад його дослідження.

 • Коментувати Волошина Валентина Віталіївна Середа, 14 червня 2017 15:28 Автор Волошина Валентина Віталіївна

  Феномен самодостатності надзвичайно цікава і мало досліджена проблема у психології. Вчена здійснила глибокий теоретичний аналіз визначення поняття самодостатності з позиції наукових підходів. Водночас, цікавить питання:
  1) чи можлива проекція розуміння феномену самодостатності особистості сформульована у 19-20 сторіччі на сучасність, точніше,трансформувати на самодостатність особистості 21 сторіччя;
  2) чи актуальна ця проблема для науковців європейського наукового простору?

Прокоментувати:

Переконайтеся, що ви вводите інформацію, де це зазначено (*) . HTML-код не допускається.