ДИНАМІКА РОЗВИТКУ НАЦІОНАЛЬНОЇ САМОСВІДОМОСТІ ТА НАЦІОНАЛЬНОЇ САМОІДЕНТИЧНОСТІ СТУДЕНТСЬКОЇ МОЛОДІ ПІСЛЯ СУСПІЛЬНО-ПОЛІТИЧНИХ ТРАНСФОРМАЦІЙ

Вівторок, 13 червня 2017 22:08 Автор  Співак Л.М., Піонтковська Д.В.
Переглянуто 220 разів

5 коментарі

 • Коментувати Співак Любов Миколаївна Неділя, 25 червня 2017 12:31 Автор Співак Любов Миколаївна

  Вдячні, шановній Світлані Василівні, за інтерес до нашої наукової роботи!
  Дійсно, питання розвитку, як національної самосвідомості (Л. М.Співак),так і національної самоідентифікації (Д. В. Піонтковська) у студентів випускних курсів, які йдуть у самостійне професійне життя, є досить цікавим і в перспективі заплануємо його емпіричне дослідження та висвітлимо його результати у наступних публікаціях.

 • Коментувати Гальцова Світлана Василівна П'ятниця, 23 червня 2017 22:52 Автор Гальцова Світлана Василівна

  Важливо, що автори статті вивчають національну свідомість та національну самоідентифікацію студентської молоді через основні компоненти: когнітивний, емоційно-оцінний та регулятивний. Значущим є те, що по кожному компоненту встановлено зменшення кількісних показників низького рівня розвитку. Цікаво, чи планують автори статті, вподальшому досліджувати розвиток національної свідомості та національної самоідентифікації у студентів випускних курсів, які ідуть у самостіне професійне життя?

 • Коментувати Бігун Неля Іванівна П'ятниця, 16 червня 2017 14:23 Автор Бігун Неля Іванівна

  Автор статті торкається актуальної теми українського сьогодення. Адже збройні сутички на Майдані під час Революції гідності, військові дії на сході країни започаткували нову епоху розвитку сучасного українського суспільства, яке постало перед загрозою війни, втрати державності та суверенітету. Тому безумовно питання розвитку національної самосвідомості молоді актуальне як ніколи.

 • Коментувати Співак Любов Миколаївна Четвер, 15 червня 2017 21:04 Автор Співак Любов Миколаївна

  Дякуємо, шановній Олені Григорівні, за інтерес до нашої статті!
  Відповідаючи на запитання, відзначимо, що емпіричних досліджень динаміки розвитку національної самосвідомості та національної самоідентичності особистості підліткового віку до та після суспільно-політичних трансформацій у державі психологи не проводили. Візьмемо до уваги цей ракурс у перспективі.
  Натомість результати емпіричного вивчення особливостей етнічних і національних ідентифікацій та уявлень дітей і підлітків презентовані в науковій статті зарубіжних і вітчизняних учених, яку було опубліковано 15 років тому: Павленко В. Н. Этнические и национальные идентификации и представления у украинских детей и подростков / В. Н. Павленко, И. В. Кряж, М. Барретт // Психологический журнал. — Т. 23, № 5. — 2002. — С. 60–72.

 • Коментувати Коваленко Олена Григорівна Четвер, 15 червня 2017 18:04 Автор Коваленко Олена Григорівна

  Автори статті приділили увагу досить актуальній і цікавій проблемі - змінюванню національної самосвідомості і національної самоідентичності студентської молоді у контексті останніх суспільно-політичних трансформацій. Досить чітко прописаний зміст дослідженя. Розтлумачено розуміння авторами національної самосвідомості і національної самоідентичності; подано опис основних компонентів національної самосвідомості, показників і рівнів національної самосвідомості і національної самоідентичності студентської молоді. Рівень цих показників у студентської молоді у 2015 році (після суспільно-політичних трансформацій) став вищим, ніж був у 2011-2013 роках. Думаю, перспективи подальших розвідок полігають також і в обгрунуванні механізмів впливу згаданих подій на національну самосвідомість і національну самоідентичність студентської молоді. До речі, цікаво, чи спостерігалися такі відмінності в цих феноменах у підлітків.
  Безумовно, проблема статті досить актуальна і заслуговує на увагу.

Прокоментувати:

Переконайтеся, що ви вводите інформацію, де це зазначено (*) . HTML-код не допускається.